BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake och skål (dds) 4925049

nr 492 5049

Ljusstake och skål (dds)

Erik Höglund (1932-1998), Boda Glasbruk 1950-tal, ofärgat glas, ljusstake höjd ca 20 cm, signerad Boda H 1132, skål diameter 12 cm, signerad H 1207 / 125

måndag 29 oktober 2007
kl 16:30:02

  • Tema
  • 29 okt

Höglund

Erik Höglund (1932-1998)

Läs mer om Höglund